Autorizēties

Attēls
  • Pasūti šodien
    Saņem šodien
  • Piegāde visā Baltijā
  • 100% garantija
  • 100% nauda atpakaļ
  • Atgriez preci 14 dienu laikā

Jaunumi

Laiks mainīt riepas!

Laiks mainīt riepas!
3Marts2014

Sākot ar 1. martu, autovadītāji drīkst veikt riepu maiņu – pāriet no ziemas uz vasaras riepām

Tuvojoties siltajam laikam, autovadītājiem ir jāatceras par riepu maiņu – jāpāriet no ziemas uz vasaras riepām. Lai arī saskaņā ar likumdošanu Latvijā ar ziemas riepām bez radzēm teorētiski var pārvietoties visu gadu, Goodyear kopā ar auto ekspertiem apkopojis piecus iemeslus, kāpēc, mainoties sezonām, riepu maiņa tomēr būtu jāveic.

1. Ilgāks riepu kalpošanas laiks

Kā norāda auto nozares eksperti, ziemas riepas pēc uzbūves ir mīkstākas, līdz ar to tās ātrāk nodilst. Ja autovadītāji vēlas, lai riepas kalpotu ilgāk, tad, iestājoties siltākam laikam, jāveic riepu nomaiņa un tās, kuras neatbilst aktuālajai sezonai, - «jāieziemo».

Foto: Publicitātes foto

2. Lielāka drošība

Vasaras riepas, līdzīgi kā ziemas, ir izstrādātas tā, lai mainīgos laika apstākļos aktuālajā sezonā tām būtu labāka saķere ar ceļa segumu. Tas ne tikai palielinās riepas saskari ar ceļu bremzējot un pagriezienos, bet vienlaikus mazinās arī akvaplanēšanas risku.

3. Zemāks degvielas patēriņš un CO2 izmešu līmenis

Tā kā ziemas riepām ir masīvāks protektors, kurš ir paredzēts šķēršļu pārvarēšanai, nevis braukšanai par gludāku ceļa segumu, tad līdz ar to degvielas patēriņš, braucot ar tām, ir lielāks. Savukārt vasaras protektori ir paredzēti lielākai cīņai tieši ar ūdeni pēc spēcīgām lietusgāzēm. Līdz ar to riepas nav tik masīvas un degvielas patēriņš, kā arī CO2 izmešu līmenis attiecīgi ir zemāks.

4. Paaugstināts komforts

Tā kā vasaras riepas nav tik biezas un masīvas, tad, ar tām pārvietojoties, tiek nodrošināts lielāks komforts. Tās ne tikai mazāk vibrē, bet arī rada mazāku troksni.

5. Ceļu seguma saudzēšana

Runājot par riepu maiņu, nozares eksperti ar piebildi, ka to ne visai apzinās autovadītāji, norāda, ka laicīgai riepu maiņai ir ietekme arī uz ceļu seguma saudzēšanu.

Tas attiecas uz ziemas riepām ar radzēm, kuras saskaņā ar likumdošanu ir jānomaina līdz 1. maijam. Tas gan ne vienmēr laicīgi tiek nodrošināts. Līdz ar to tiek bojāti jau tā bedrainie Latvijas ceļi.

 

Citi jaunumi

Zvaniet

+371 22464323+37127233000 +37120533000